Presidenti Erdoğan takohet me liderët e 3 partive politike në Turqi

0
476

ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur sot në kompleksin presidencial në Ankara, liderin e AK Partisë, liderin e Partisë Republikane Popullore (CHP) dhe liderin e Partisë Lëvizja Nacionaliste Popullore (MHP), raporton Anadolu Agency (AA).

Lideri i AK Partisë Binali Yıldırım, lideri i CHP-së Kemal Kılıçdaroğlu dhe lideri i MHP-së Devlet Bahçeli kanë qëndruar në takimin me Presidentin Erdoğan për rreth 2 orë e 40 minuta.