Rritet numri i të vrarëve në Turqi

Pas sulmit që ndodhi sot afër në gjykate në Izmir, Turqi, mbetën të vrarë katër persona.

Agjencia Anadoly në turqisht njofton se nga shpërthimi janë vrarë një polic dhe një punëtor gjykate.

Pas shpërthimi forcat e sigurisë turke shkëmbyen zjarr me sulmuesit e dyshimtë dhe me këtë rast u vranë dy nga sulmuesit e dyshimtë.

Të plagosurit janë dërguar në spitalet e afërta./kumti

Artikulli paraprakEuronews: Haradinaj po udhëtonte me pasaportë diplomatike
Artikulli vijuesHaradinaj sot para gjyqit, i mundshëm ekstradimi në Serbi