"Rrota e Ferrisit" vdekjeprurëse në Arabinë Saudite

12 fëmijë të moshës nga 9-12 vjeç kanë marrë lëndime të shkallëve të ndryshme si rezultat i rënies nga “Rrota e Ferrist” e shpejtësisë së madhe në parkun argëtues të një prej qendrave tregtare të kryeqytetit të Arabisë Saudite, Riyadh.

Gjatë seancës u thye bordi bllokues i sigurisë dhe fëmijët ranë nga vendet e uljes prej një lartësie të madhe. Të gjithë të lënduarit u dërguan në spital. Dy fëmijë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore – ata kanë thyerje të shumta të shtyllës kurrizore. Të tjerët janë diagnostikuar me tronditje të trurit, thyerje dhe shëmbje të shumta.

Artikulli paraprakFitorja e opozitës siriane do të çojë në shpërthimin e luftës në Liban dhe Irak?
Artikulli vijuesRrugët më të mira në botë