Rusi, copa të mëdha akulli ranë nga qielli

0
185

Një shi i fortë i shoqëruar me breshër me diametër deri në 5 centimetra ra të martën në mbrëmje në rajonin Kemerovo (Siberi), njofton ZR. Sipas të dhënave zyrtare, nga breshëri u lënduan të paktën 20 njerëz, në mesin e tyre ka dhe fëmijë.

Breshëri ka thyer xhamat e dritareve të shtëpive të banorëve. U dëmtuan më shumë se 100 automobila, ata duken si pas një aksidenti të rëndë rrugor: janë thyer dritat e makinave, janë shtypur kapotat, pjesa e sipërme dhe madje dyert e tyre.

Sipas dëshmive verbale të banorëve, askush nuk i paralajmëroi ata mbi katastrofën e mundshme natyrore që do të shembej mbi rajonin e tyre. /koha/kohaislame