Sejdiu: Po na kthehet Pallati i Rinisë

Nënkryetari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Dardan Sjediu, ka bërë të ditur se Pallati po bëhet i Prishtinës.

Me 5 vota për dhe 1 kundër komisioni vendosi që të procedojë propozim-vendimin që Pallati i Rinisë të iu kthehet qytetarëve të Komunës së Prishtinës, transmeton Indeksonline.

“Me 5 vota për dhe 1 kundër (PDK) Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal vendosi që të procedojë propozim-vendimin e qeverisë për t’i kthyer Pallatin e Rinisë qytetarëve të Komunës së Prishtinës!
Pallati po bëhet i Prishtinës!” ka shkruar Sejdiu në facebook.

Artikulli paraprakSteven Schook është përgjegjës për vrasjen e dëshmitarit në rastin e Haradinajt
Artikulli vijuesAparati i blerë para 2 vjetësh për QKUK-në ende s’ka ardhur nga Austria