Sekuestrohen 354 kg mish pa dokumentacion përkatës

0
185

Policia e Kosovës njofton se në qytetin e Gjakovës ka ndalur një veturë “Ford Tranzit” që e voziste një person. Gjatë kontrollit në veturë janë gjetur 354 kg mish pa dokumentacion përkatës, si dhe mjeti me të cilin i dyshuari ishte duke transportuar nuk ka qenë adekuat për ngarkimin e këtij produktit. Në vendin e ngjarjes ka dalë zyrtari i AVUK-ut dhe inspektorati sanitar. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori. /Kosova Sot