Majko përkujton Jasharët: Liria ka peshën e heshtjes së të rënëve

Ish-kryeministri i Shqipërisë Pandeli Majko, ka përkujtuar sakrificën e familjes Jashari në përvjetorin e rënies së tyre.

Ai ka shkruar në profilin e tij në facebook se tek shtëpia e Jasharëve kupton se i përkasim një kombi jo rastësor që e bënë njerëz si këta. Sot është dita e Jasharëve.

Ja postimi i tij i plotë në facebook:

Pa glorifikim, në Prekaz, tek kjo shtëpi kupton se i përkasim një kombi jo rastësor që e bënë njerëz si këta. Sot është dita e Jasharëve.

Liria ka peshën e heshtjes së të rënëve./

Artikulli paraprakPastrimi i listave të veteranëve, mision i vështirë
Artikulli vijuesKamioni i Volvos që shpenzon pak dhe i pa zhurmshëm në qytet