Sekuestrohet 200 kg drogë në portin e Durrësit

0
139

Një sasi prej 200 kg kanabis sativa është sekuestruar sot pasdite në Portin e Durrësit.

Policia e Durrësit bëri të ditur se droga u sekuestrua në një kamion që pritej të imbarkohej në tragetin e linjës, Durrës-Bari, raporton bw.
Ka qenë momenti i kontrollit në pikën e kontrollit kufitar në port që zbuloi sasinë e kanabisit.

Për momentin ka vetëm një të ndaluar, dhe ky është drejtuesi i kamionit.kohaislame