Selim Hasanaj: Feja Islame, fe e dreqit qe flet e na shurdhon per sevape

Prishtine, 31 tetor – Tashi baj pytjen se kjo fe e dreqit qe teorikisht flet e na shurdhon per sevape, pra per bamirsi e urtësi me keso metodash kaq te poshtra terrorizuese a nuk po deshmonë se asht fe terrorizuese, dhe jo fe e paqes as e bamirsisë. Ku ka ma gjynah apo shqip ma mekat se sa me i prish gjumin dikujt, Me e tremb ate kur ai flen e pushon?! Kjo fe ka tejkalue te gjitha normat e sjelljes qytetare te kohes qe neve po e jetojmë dhe kjo me tan forcen po provonë te na kethej në kohen e para 1400 vjetve , kohë kjo qe ka fillue me 600 vjet vonesë në raport me ecjen para te nji kohe tjeter , te nji kohe perparimi e zhvillimi. Andaj duhet ndal kjo perpjekje e këtyne antinjerzve , e ketyne te pashpirtve e ketyne terroristve e ketyne parazitve qe jetojnë me djersen e tjetrit qe shfrytzojnë tjetrin dhe qe mundohen ti skllavizojnë njerzit me metodat e tyne te prrallave per femijë te rrenave te perhershme e te njejta qe i perserisin panderpre nga disa here në ditë dhe me to me disa premtime per nji botë tjeter per nji botë me lula e me virgjinesha, per nji botë ku nuk do te punohet por do jetohet me te gjitha te mirat kan hypnotizue njerzit injorant, analfabet dhe debila te ketyne trojeve.

Bardh Nengurra (ish Selim hasanaj)

Publicist dhe poet

Sarpsborg

Norvegji

Momentalisht për pushime në vendlindje në Istog.

© ZHURNAL.mk
Artikulli paraprakAlbin Kurti, politikani më i votuar për kryeministër në sondazhin e 'Zërit'
Artikulli vijuesMinarja e pjerrët në Turqi "konkurron" kullën në Piza