Siri: Masakër në Dir Zur

0
191

Qendra për informim e Sirisë njofton se forcat e ushtrisë së regjimit, kanë kryer një masakër në periferitë e qyetit Dir Zur.

Deri më tani dihet për 15 viktima dhe dhjetë të plagosur. Shumica e viktimave janë gra nga fshatrat, si dhe përleshje të reja në fushën e njësiteve mbrojtëse të qytetit. Qendra njofton se shumica e viktimave janë gra.
/mszh/Sh.Hulaj/kohaislame