Siri, në sulmet e regjimit në Halep vriten 6 persona

0
161

Të paktën 6 persona u vranë dhe 17 të tjerë u plagosën në sulmin e një helikopteri ushtarak të regjimit sirian në qarkun Meshhed të Halepit, raporton Anadolu Agency (AA).

Përfaqësuesi i mbrojtjes civile të Halep-it, Necip Ensari, në deklaratën për gazetarin e AA-së, tha se një helikopter i regjimit ka bombarduar sërish me bombë fuçi vendet të cilat ishin të bombarduar edhe dje.