Te mirat e gatimit me avull

0
181

Avulli perforcon aromen natyrale duke i sjelle nje dimension te ri gatimeve tuaja, perimet e fresketa dhe cdo lloj peshku do tju shijojne me shume me gatimin me avull. Provoni te shtoni disa ereza dhe pak leng limoni dhe nuk nevoje te shtoni vaj ose yndyre per te mbajtur gatimet plote leng, sepse avulli e ben kete per ju. Kur gatuani me avull, ushqimi ruan vitaminat, vlerat ushqyese dhe ngjyren natyrale te tij.

Menyra juaj per te shkelqyer. Ngrohni perseri ushqimet tuaja ne furren me avull dhe ushqimet e gatuara me pare do te shijojne si ushqime te sapo gatuara.Do te kuptoni qe nuk keni provuar ndonjehere ushqim te shijshem pasi te provoni ushqimet e gatuara me avull.

Kur keni perberesit cilesore, gatimi me avull eshte nje menyre e mire per te ruajtur shijen dhe vlerat natyrale te ushqimit. Gatuani me ajer te nxehte dhe avull se bashku ne nje furre te kombinuar me avull, multifunksionale dhe do te keni uushqime te shijshme dhe plot leng duke filluar nga keket deri tek bifteket e mbushur me perime duke ju dhene nje shije fantastike.

Avulli i mban aromat e ndryshme te ushqimeve te ndara, keshtuqe eshte me te vertet e shpejte te gatuani nje darke te plote…nje pjate kryesore, perime etj./ik