Tërmet në Dibër dhe Gostivar

Tërmet me magnitudë të Rihterit prej 3.4 ballë është regjistruar sot në orën 11 e 45 minuta në rajonin qendror të Dibrës, njoftoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 70 km në jugperëndim të Shkupit, ndërsa është ndjerë nga banorët në Dibër, Gostivar dhe rrethinë me intensitet prej tre deri në katër gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane.

Artikulli paraprakGurët e tëmthit dhe çrregullimet e fshikëzës së tëmthit
Artikulli vijuesA duhet të mënjanohet balotazhi, flasin analistët e njohur