Tmerr në festën e Halloween-it, tre të vdekur

Një kamion u përplas me një rulotë që barte fëmijë dhe të rritur në festën e Halloween-it në pjesën rurale të Misisipit, duke vrarë dy fëmijë dhe një të rritur dhe lënduar së paku shtatë të tjerë.

Hetuesi i Newtonit Danny Shoemaker nuk kishte detaje në lidhje me moshat e atyre të vrarëve në qytetin e vogël të Chunky, transmeton në shqip portal arbresh.info.

Të gjitha viktimat dhe të plagosurit ishin nga rimorkio që u përplas nga automjeti tjetër, sipas Kapitenit John Poulos, i cili është në krye të hetimeve.

Artikulli paraprakVajza ngacmohet seksualisht, mbi 50 herë në Prishtinë (Video)
Artikulli vijuesRepublika e Turqisë ka dërguar mbi 850 mijë euro shqiptarëve ndihmë për përmbytjet në Shkup