Tmerr për Liverpoolin, Henderson mungon dy muaj

0
251

Skuadra e Liverpoolit është duke u përbalur me një hendikep të madh, pasi kapiteni Jordan Henderson ka pësuar një lëndim të rëndë.
Sipas BBC mesfushori ka thyer ashtin e nyjes së këmbës së tij të djathtë, dhe do të jetë jashtë fushave së paku 8 javë.

Henderson ishte dashur që të startojë kundër Norëichit në Anfield.

Por, stërvitjet u treguan fatale, ku lojtari edheu lëndua dhe më nuk mund të luajë për afro dy muaj duke përbërë hendikep për ekipin e tij. /Telegrafi/