Torte e zezë

0
315

Kjo recetë ju tregon se si përgatitet torta e zezë. Më poshtë keni listën e gjërave që ju nevojiten për të përgatitur një tortë e zezë si dhe udhëzimet se si bëhet një gjë e tillë.

Përbërësit
5 vezë
1 gotë e madhe vaj
1 gotë e madhe qumësht
18 lugë sheqer
12 lugë miell
1 kakao
1 pluhur për pjekurina
200 gr çokoladë

Udhëzimet

Fillimisht përzihen vezët pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë në temperaturë 180-200*C,dhe kur të ftohet e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim qokoladën e shkrirë përmbi.