Turqia: Erdogan s’ka komentuar asgjë për Kosovën

0
154

Ambasada e Republikës së Turqisë ka bërë të ditur se kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan nuk ka bërë komente për Kosovën.

Në portalet kosovare dhe në gazetën “Express”, të enjten është publikuar një lajm ku Erdogan citohet se ka thënë që “Kosova është e vogël të flasë për Islamin”.

“Ambasada e Republikës së Turqisë në Prishtinë demanton këtë lajm të publikuar me titullin: Erdogani për Kosovën: Jeni të vegjël për të folur kundër Islamit” ka bërë të ditur ambasada turke.

Erdogan pritet të vizitojë Kosovën gjatë muajit tetor me ftesë./koha/kohaislame