Vogëlushi sirian kërkon falje për Brukselin

Fotoja e këtij djali të vogël, është duke u përhapur në rrjetet sociale dhe po bën xhiron e mediave botërore.

“Më vjen keq për Brukselin”, shkruhet në pankartën e vogëlushit refugjat në Greqi, duke treguar se ata nuk i përkrahin sulmeve terroriste.

E dhimbshme se si i kanë kompleksuar refugjatët, ku nga ata drejtohet gishti për çdo veprim të njerëzve të çmendur./KohaIslame

Artikulli paraprakDeputeti shqiptar: Nuk ka shqiptarë të lënduar
Artikulli vijuesFacebook aktivizon “Safety Check” pas shpërthimeve në Bruksel