Vret veten ish- deputeti grek, ishte nën hetim për korrupsion

0
140

Politikani grek, Leonidas Tzanis, ish- zëvendësministër në qeverinë e PASOK-ut, vrau veten në banesën e tij në Volos, bëri të ditur Mega TV.

Tzanis u gjet i varur nga e shoqja e tij.

Ish- deputeti i PASOK ishte shpallur javën e shkuar në listën e 36 politikanëve nën hetim nga njësia e krimit ekonomik për parregullsi financiare dhe pasurim të dyshi9mtë.

Sipas kësaj njësie, hetimi ndaj llogarive të tij kishte nisur më 31 maj 2012.kohaislame