Zymberi: Sot Shqipëria do të kish mbi 50 milion banor sikur të mos na kishin vrarë turqit

Ish deputeti Abedin Zymberi në profilin e tij në Facebook shkruan se sot Shqipëria do të kishte mbi 50 milion banor sikur të mos na kishin vrarë turqit dhe sllavët.

“Sot Shqipërija do të kish mbi 50.000.000 banor Shqiptarë sikur mos të na kishin vrarë me miliona njerëz, 500 vjet Turqit dhe 100 vjet Sërbet(Sllavët).”, shkroi Zymberi.

Artikulli paraprakLajm i Fundit: Shtrohet në spital Ismail Kadareja – Turqit i shpëtojnë jetën
Artikulli vijuesTeknologjia bankare zëvendëson punëtorët