Lajm i Fundit: Shtrohet në spital Ismail Kadareja – Turqit i shpëtojnë jetën

Spitali Amerikan dy që në stafin e tij është i përbërë me shumicën e mjekëve turk ka lajmëruar në një postim në rrjetin social “facebook” se ka përfunduar operacioni i shkrimtarit Ismail Kadare dhe se gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

Kadareja u sëmur rëndë dje ku kishte ardhur për pushime në Shqipëri, dhe u desh patjetër një ndërhyje kirurgjike që t’i shpëtonte jetën e tij, por siç duket Kadareja ka zgjedhur që jetën e tij t’ua lë në dorë mjekëve të një shteti që Kadareja e ka urryer historikisht, mjekëve turk në spitalin “Amerikan Dy”.//Gazeta Impakt

Artikulli paraprakErdoğan: FETÖ ka marrë një mësim historik nga populli
Artikulli vijuesZymberi: Sot Shqipëria do të kish mbi 50 milion banor sikur të mos na kishin vrarë turqit