Pse u krijua Zona Neutrale e Junikut dhe pse u prish ajo.

Pse ndodhi vrasja e nipit të Sulejman Vokshit, Beqirit më 22 janar 1923 Pse u vra Beqir Vokshi ?Çfarë ishte vrasja e 22 janarit 1923. ?Pse u...

2 vendet ku ndalohet të falet namazi

1- Namazi në varreza: Transmetohet nga Ebu Seidi, nga profeti -alejhi selam- se ka thënë: “Toka është e gjitha xhami përveç banjove dhe varrezave” . Transmetohet...

Studentja belge eksperimentoj si muslimane, sjellja e shoqërisë së saj është shokuese

Silke Raats, nga Atwerpeni (Belgjikë), kishte planifikuar që për tridhjetë ditë të jetoj si muslimane. Megjithatë, Silke, e cili studion teknologjinë laboratorike të farmacisë në...

Tentimi per vjedhjen e trupit te Pejgamberit (alejhi selam) në varr!

Tentimi per vjedhjen e trupit te Pejgamberit a.s Historia shenoi disa tentime per ta sulmuar varrin e Pejgamberit a.s. Prej ketyre tentimeve, vecojme tentimin per...

Cilat janë pesë gjërat që Pejgamberi (alejhi selam) u lut që mos t’i përjetojmë?

Abdullah ibnu Umer ka thënë: Profeti a.s. na është drejtuar me këto fjalë: “O muhaxhirë! Nëse sprovoheni me pesë gjëra, e lus Allahun që...

Ja sa ishte i gjatë babai i njerëzimit ADEMI (alejhi selam)

Transmeton Ebu Hurejre se i dërguari I Zotit s.a.v.s. ka thënë: ”Zoti e krijoi Ademin (alejhi selam) të gjatë gjashtëdhjetë parakrahë." Pra sipas këtij hadithi Ademi (alejhi selam) ka...

Dhjetë gabime në marrëdhëniet intime

Dhjetë gabime në marrëdhëniet intime: 1-Marrëdhëniet intime duke mos pasur kurorë të Sheriatit Islam. Dhe ky mëkat quhet zina – prostitucion, për të cilin Allahu...

Përse shërben ai xhepi i vogël në xhinse?

Shumë prej nesh e kanë bërë këtë pyetje: përse na duhet ai xhepi i vogël, që gjendet thuajse në të gjitha xhinset që prodhohen...

Panikë në Vatikan:”Jezusi nuk është kryqëzuar dhe nuk është bir i Zotit” thot Bibla...

Edhe më përpara është folur se Bibla e mëparshme nuk është e vërteta. Në të vërtetë, shumica e këtyre “historive” kanë qarkulluar brënda religjioneve...

Ja çfarë tha Hafiz Ali Korça kur e veshën si prift

Gjatë periudhës së komunizmit në Shqipëri, feja ka qenë shumë e piketuar me sulme dhe ndalesa. Një ndër figurat publike që hequr nga këto...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...