Termet e strategjisë ndërkombëtare të bashkëpunimit në ekonominë botërore

Termet e strategjisë ndërkombëtare të bashkëpunimit në ekonominë botërore Stormy Mildner       1. Unilateralizmi Shprehja unilateralizëm në marrëdhënjet ekonomike ndërkombtare në...

Shenjat e kohëve që jetojmë

مَثَلُ ٱلَّذِينَ حُمِّلُواْ ٱلتَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوهَا كَمَثَلِ ٱلْحِمَارِ يَحْمِلُ أَسْفَاراً Shembulli i atyre që u ngarkuan të bartin Teuratin, dhe pastaj nuk e bartën...

MOTËR KËTO I SHPRESON BURRI PREJ TEJE!!

MOTËR KËTO I SHPRESON BURRI PREJ TEJE!! Asaj iu drejtua dhe i tha: Dua që ti.. të më bësh nga të devotshmit! Të më zgjosh për namazin...

Të drejtat ndaj prindërve

Sado vështirësi që të hasësh në shërbim të babait dhe nënës tënde, përsëri të drejtat e tyre ndaj teje kanë për të qenë shumë, ...

Udhëtimi i gruas pa të afërmin e saj

Pyetja: Një grua ka udhëtur për në Xhide që të bëjë umre. Atë e ka përcjellur një i afërt i saj deri në aeroport...

ELEMENT

ELEMENT m. 1. spec Secila nga pjesët që formojnë një të tërë; pjesë përbërëse e një mekanizmi, e një aparati etj. Elementet e ndërtesës....

Mulla Idriz Gjilani dhe Idriz Seferi – dy personalitete kombëtare që nuk harrohen

Edhe shqiptarët e Anamoravës kanë meritat e tyre të pamohueshme në pavarësinë e shtetit shqiptar. Gjurmë të pashlyeshme në këtë rrugëtim kanë lënë edhe...

Lufta psikologjike e Dijetarit, e cila mposhti ushtrinë Franke (në kohën e Kryqëzatave)

Lufta psikologjike e Dijetarit, e cila mposhti ushtrinë Franke (në kohën e Kryqëzatave) Njëri prej shembujve më të spikatur të pjesëmarrjes së dijetarëve musliman në...

SHEJH NASIRUDIJN ALBANI – Hadithologu më i shquar i shekullit

SHEJH NASIRUDIJN ALBANI Hadithologu më i Shquar i Këtij Shekulli Nasirudin Nuh Nexhati, apo siç njihet nga të gjithë si Albani (për shkak të origjinës së...

Çfarë është Brexit?

Brexit është termi që përdoret për të përshkruar Anglinë duke u larguar nga Bashkimi Evropian Brexit është fjala e famshme për mundësinë e tërheqjes së...

Na ndiqni

167,194NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...