Jahni me lulelakër

Përbërësit: 1 lulelakër mesatare 1 qepë mesatare 2 – 3 degë selino 1 filxhan çaji vaj lëngu i 1 limoni 1 filxhan pelte domateje...

Bakllavë e payndyrshme

Nevojiten: 1 kg.petë,gjysmë gote ujë,10 lugë sheqer,1 lugë kakao,200 gr.arra të bluara,4 lugë ermik,vaj ,1 limon. Sherbeti: 2.5 l ujë,2.5 kg.sheqer. Përgatitja: Në një...

Si dhe për çfarë t’i përdorim ushqimet e skaduara

1. BANANE Pjesa e brendshme e bananes mund te perdoret per te llustruar kepucet prej lukure si dhe per te...

Desert me ananas dhe kivi

Përbërësit   - 200 gr biskota - 500 gr krem pastiçerie - 2 luge kakao pluhur - 1 komposto ananas - 2 kivi -...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët në verë

Në stinën e verës të gjithë duam të rrimë në një ambjent të freskët dhe të rehatshëm, sidomos në shtëpi. Kondicineri nuk e vetmja...

Ide të mëdha për dizajnin e salloneve të vogla

Koncepti i projektimit Nëse keni një dhomë të vogël, ju mund të ndjehen të detyruar për të krijuar iluzionin e një hapësirë ​​të madhe....

Turshi

Mënyra e parë-5 litra ujë,5 filxhana kripë, 1 filxhan sheqer, 1 vinobran, 1 konzervans,1 filxhan esenci. Mënyra e dytë-(për speca të kuq) 5 litra...

Receta për bakllava

Bakllavaja është një ëmbëlsirë shumë e njohur në vendet ballaknike dhe jo vetëm. Kjo ëmbëlsirë është e bërë me petë të mbushura me arra, (bajame,...

Akullore shtëpie

PERBERESIT:    500 ml qumesht  3 kokrra veze  4 luge supe sheqer  recel  1luge supe niseshte  vanilje  arra ose bajame PERGATITJA:   1.Rrihen mire...

Soda, Si ta përdorim atë për të pastruar njollat?

Ja disa keshilla per perdorimin e saj:   1.Eshte e ditur qe lufton e pastron parazitet nga frutat dhe zarzavatet. Mjafton 1 luge sode...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...