Acer Iconia Tab A510 arrin në dyqane

Bashkë me lansimin e modeleve të reja të tabletëve Android, A100 dhe A500 të cilët do të pajisen së shpejti me Android 4.0, Acer gjithashtu ka bërë të ditur se tableti i tyre i ri, Acer Iconia Tab A510 ka arritur në dyqanet e saj, si dhe është i gatshëm për shitje.

Acer Iconia Tab A510 ka qenë në dispozicion për para-porosi që nga muaji mars, mirëpo tani i njëjti është në dispozicion për shitje në dyqane, për një çmim të pakicës i cili nuk e tejkalon shumën prej 449 dollarëve.

Të gjithë ata që kanë harruar, Acer A510 është i mbështetur nga procesori i shpejtë fast quad-core NVIDIA Tegra 3, ekrani i ndjeshëm në prekje me 10.1 inç, si dhe rezolucionin me 1280 x 800 piksel.

Artikulli paraprakTelevizori më i vjetër në Angli
Artikulli vijuesIsh shfrytëzuesit e iPhoneit dhe Androidëve më së shpeshti blejnë WP7