Televizori më i vjetër në Angli

Ky televizor i prodhuar në vitin 1936 është televizori më i vjetër në Angli. Televizori i cili asokohe shitej për 100 sterlina tani ka gjetur blerës me një çmimi prej 5 mijë sterlinash. Ky televizor 12 inç ( 30 cm) mund të përdorej edhe pa komandë në ditët kur kishte vetëm një kanal televiziv./koha/kohaislame

Artikulli paraprakPRINDËRIT NDËRMJET RESPEKTIT DHE ARROGANCËS
Artikulli vijuesAcer Iconia Tab A510 arrin në dyqane