Afganistan: NATO vret 5 ushtarë afganë

0
255

Zyrtarët në Afganistan bëjnë të ditur për vrasjen e pesë ushtarëve afganë dhe plagosjen e 17 të tjerëve në një sulm të kryer nga forcat ndërkombëtare, të udhëhequra nga NATO-ja.

Zyrtarët thonë se sulmi ka ndodhur sot në mëngjes në provincën Logar. Forca e NATO-s në Afganistan ka thënë se është në dijeni për raportet, por nuk ka mundur të japë ndonjë koment për incidentin./as/kohaislame