Aplikacioni më i famshem?

 

Nuk është për tu habitur me faktin i cili thotë se Angry Birds është aplikacioni më i kërkuar në dyqanet virtuale të aplikacioneve në sistemet operative.

Më saktë, sot Angry Birds është shndërruar në hitin kryesor si aplikacion, duke e zënë vendin e parë në platformën mobile të Apple App Store në më shumë se 30 vende të botës.

Version më i ri i kësaj loje, Angry Birds Space tani është aplikacioni më i paguar në platformën e Apple, si dhe aplikacioni i cili është shkarkuar më së shumti nga sistemi operativ . /Telegrafi/kohaislame

 

Artikulli paraprakRetina në Windows 8
Artikulli vijuesPartia e Gruevskit me spiunë dhe shërbime serbe