Arrestohen mbi 30 gazetarë dhe aktivistë në kufirin maqedono-grek

Përmes cicërimave në rrjetin social Twitter, gazetarja greke Marianna Karakoulaki, njofton se më shumë se 30 gazetarë dhe aktivistë janë arrestuar nga forcat e sigurisë të Maqedonisë në kufirin maqedono-grek.

Ajo bën të ditur se të arrestuarit janë shëndosh e mirë dhe se këtë informatë e ka marrë nga gazetari tjetër grek, Dimitris Tosidis.

Artikulli paraprakNuk ia vlen të të përvetësojnë problemet e dynjasë!
Artikulli vijuesIdomeni po kthehet në “moçal” , frikë për sëmundje