Arrestohet një 24-vjeçar, dyshohet si vrasës me pagesë

0
186

Ai është identifikuar si Armando Gorezi dhe është me origjinë nga Elbasani.

24-vjeçari që po udhëtonte me mjetin e tij u arrestua pranë Unazës së Re pas disa hetimeve që e lidhnin e atë me armëmbajtje pa leje.

Pas një kontrolli në një lokal që është në pronësi të tij, policia gjeti armë të ndryshme mes të cilave edhe silenciator.

Ndërkaq, dy grupe Renea janë nisur drejt shtëpisë së tij në qytetin e Elbasanit për kontroll, një tjetër grup është nisur drejt Durrësit pasi edhe atje dyshohet se ai ka një shtëpi.

Nisur nga këto, dyshohet se i riu është vrasës me pagesë, raporton Shekulli.