Astrit Haraqija: Babai i nënkryetarit të Vetëvendosjes nuk ishte me Millosheviqin

Ish-zyrtari i LDK-së, Astrit Haraqija, përmes një postimi në Facebook, i ka dalë në mbrojtje babait të nënkryetarit të Vetëvendosjes, Driton Çaushit, i cili po akuzohet se ishte në pushtet me Millosheviqin.
Në lidhje me këtë, Haraqija ka thënë se ende nuk dihen se ku janë eshtrat e Bardhyl Çaushit dhe nuk është korrekte të akuzohet për bashkëpunim me Millosheviqin.
Lexoni postimin e plotë në Facebook:
Babai i nënkryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, Bardhyl Çaushi, është akuzuar se ka qenë bashkëpunëtor i regjimit të Milloshevishit.
Sot pashë ne portale ketë shkrim.
Nuk jam une ai që marrë mbrojte dikend por të thuhet që Profesor Bardhyl Qaushi ka qenë bashkpuntorë Millosheviqit hiq s’ështe korrekt,edhe sot nuk dihet se ku gjenden eshtrat e të ndjerit,
Profa Bardhyl ka qenë motorr i gjitha Levizjeve për çlirimin nga regjimi i Millosheviqit jo vetem Gjakove por edhe në Prishtinë.
Une kam ka pas fatin te punoj me të dhe di qa ka bo per qashtjen Shqiptare, por ka burra e gra shumë në Gjakovë që dijinë (Aqifi, Mazllomi, baca Sokol, Mevlydja, Fatimja, Fehmia, Fahria,Xhaferi , baca Marjan etj).
A Dritoni që eshte VV ështe bindje e tijë edhe që sot spajtohna politikishte me të ka pak rëndesi.
Por une jam krenar që kam pas rast me punu me Prof.Bardhyl Qaushin , a ti Driton duhesh me qenë i lumtur biri kuj je.

Artikulli paraprakFarage: Mos u jepni azil shqiptarëve në Britani
Artikulli vijuesPolicia shqipton 890 gjoba trafiku për 24 orë