Avioni rrëzohet mbi autobus, gjashtë vdekur

Gjashtë persona kanë vdekur e tre janë lënduar kur avioni bujqësor për spërkatje insekticidesh u rrëzua mbi autobusin në jug të Brazilit, ka kumtuar policia.

Për shkaqe që nuk dihen avioni humbi lartësinë, mori flakë dhe u rrëzua bi autobusin që transportonte punëtor në një rrugë periferike, transmeton Koha.net.
Pilot ia doli të shpëtonte me pak lëndime.

Artikulli paraprakVIDEO – Disa fjalë rreth pendimit
Artikulli vijuesDy tragjedi të tjera në Egje, raportohet për 21 të vdekur