Beson se shumica do të jetë në anën e Serbisë

Shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq, beson se shumica e vendeve botërore do të jenë në anën e Serbisë me rastin e zgjedhjes së kryesuesit të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Ai ka vlerësuar se vendi i kryesuesit të këtij mekanizmi do të ishte afirmim i madhe për Serbinë dhe Ballkanin Perëndimor .
Sipas tij, nga ky post nuk ka dyer që nuk hapen edhe kur bëhet fjalë për interesat e Serbisë dhe të rajonit në përgjithësi.
Jeremiq ka thënë se viteve të kaluara vendi i tij është dashur t’i kundërvihet disa shteteve të fuqishme për shkak të mbrojtjes së integritetit territorial të Serbisë. Ai ka shtoi se tani edhe këto vende kanë respekt për vendin e diplomatit serb./klankosova/kohaislame

Artikulli paraprakSHBA, shndërron fytyrën për 36 orë, bëhet tjetër njeri
Artikulli vijuesHipertensioni në shtatzëni, EPH gestozat