Tuesday, March 28, 2023

The New York Times shkruan për djaloshin nga Kosova, prodhues i orëve

0
Kur “AkriviA” u shpall si fituesja e “Men’s Watch” në “Grand Prix d’Horlogerie de Genève” në nëntor, shumica e anëtarëve të audiencës ndoshta dinin...

Kështu kontrabandohen mallrat serbe në veri para syve të Policisë (Video)

0
Emisioni “Drejtësia në Kosovë” sonte transmetoi pjesën e dytë të dëshmive dhe provave se në veri të Kosovës po bëhet kontrabandë me mallra ndërsa...

Qeveria nis planifikimet për autostradën e Dukagjinit

0
Qeveria e Kosovës po synon të ndërtojë edhe një autostradë, në kohën kur nevoja për investimet në shëndetësi dhe arsim janë të mëdha. Autostrada...

Biznesmeni iu bën thirrje bizneseve për rritjen e pagave që rinia mos ta lëshojnë...

0
Pronari i kompanisë “Frutex” Shaqir Palushi u ka bërë thirrje pronarëve të kompanive vendore që të bëjnë rritjen e pagave për punëtorët e kompanive...

Jelekët e verdhë shkundin ekonominë dhe turizmin e Francës

0
Numri i vizitorëve po ashtu ka shënuar rënie për 4,2 për qind, ndërsa dyqanet, restorantet dhe qendrat tregtare humbën dy miliardë euro. Rreth 58 mijë...

Amerika këmbëngul: Taksa të pezullohet

0
Ambasada Amerikane ka ripërsëritur qëndrimin e tyre duke thënë që pozicioni i tyre për taksën nuk ka ndryshuar. Në një prononcim për Klan Kosovën, nga...

Haradinaj: Lista e investimeve strategjike, arrin vlerën 1.8 miliardë euro

0
Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se si Qeveri kanë para vetës 11 investime strategjike, në vlerë prej 1.8 miliardë eurosh, ku i pari nga...

Dogana e Kosovës fillon punën në portin e Durrësit

0
Sot në portin e Durrësit po mbahet ceremonia zyrtare e fillimit të punës së Doganës së Kosovës, ku po marrin pjesë zëvendëskryeministri i Kosovës,...

Autostrada e Dukagjinit, projekti më gjigant i Qeverisë Haradinaj

0
Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, e ka quajtur projektin më gjigant dhe atraktiv të Qeverisë Haradinaj, autostradën e Dukagjinit. Këtë e ka thënë...

Kompania kosovare ka ndarë edhe rrogën e 14-të për punëtorët e saj

0
Kompania kosovare “Meka Halal Food” ka ndarë edhe rrogën e 14-të për punëtorët e saj. Lajmin e ka bërë të ditur vetë drejtori i kompanisë,...