Iniciativë Startups.al e dedikuar terësisht për komunitetin e startupeve në Shqipëri

“Në Shqipëri çdo ditë e më shumë, po rritet fryma e sipërmarrjes nga të rinjtë, kjo falë shumë eventeve të mirë organizuara. Kam patur...

FMN-ja parashikon vështirësi për Londrën, ndërsa bankat përgatiten për zhvendosje

Brexit do të jetë i dhimbshëm, tha kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, sikurse raportet tregojnë se bankat do të zhvendosin vendet e...

Bill Gates rrëzohet nga froni si njëriu më i pasur në botë

Pasurisë së tij iu shtuan 34.4 miliardë dollarë në vitin 2017 dhe në total pasuria e Jeffit kap shifrat prej 96.6 miliardë dollarë. Sipas një...

Në rënie investimet e huaja në Kosovë

Derisa në vitin 2007 vlera e investimeve të huaja ishte rreth 450 milionë euro, në vitin 2014 kjo shifër është jo më shumë se...

Kosovë-Shqipëri, hekurudha projekt i së ardhmes

Hekurudha, që do të lidhë Kosovën me Shqipërinë, është projekti i së ardhmes, pas autostradës së ndërtuar, e cila këtë verë shënon një fluks...

Shqipëria ka borxhin më të lartë publik në rajon

Shqipëria ka borxhin më të lartë publik në rajon. Të dhënat e krahasuara të publikuara nga BERZH dhe Komisioni Europian tregojnë se vendet...

MPMS nënshkruan marrëveshje me IADK për hapjen e 32 vendeve të punës

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka njoftuar se sot ka nënshkruar marrëveshje Bashkëpunimi mes MPMS dhe IADK, përmes së cilës do...

Trump kërcënon ekonomikisht Turqinë

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar të shkatërrojë ekonomikisht Turqinë nëse ajo sulmon forcat kurde në Siri pas tërheqjes së planifikuar të trupave...

ANZH do të mbështesë certifikimin e produkteve kosovare për eksport

Prishtinë, 1 mars - Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot disa projektligje dhe vendime. Ndër to, kabineti qeveritar ka miratuar Projektligjin për ratifikimin...

Shtohen investimet gjermane në Kosovë

Gjermania është donatori i dytë më i madh në Kosovë. Qysh prej përfundimit të luftës, ajo ka investuar në Kosovë 230 milionë euro në...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...