Gjithçka që duhet të dimë mbi gomat, që të jemi të sigurt gjatë lëvizjes

Duhet pasur parasysh që pjesa më e rëndësishme e automjetit tuaj nuk është vetëm motorri. Gomat e automjeteve shpesh shikohen si diçka pak a shumë...

10 veturat që harxhojnë më së paku

Një gjë tashmë dihet -- nuk ka shqipëtarë që i harxhon vetura shumë naftë/benizinë! Por, cilat janë në të vërtetë veturat që harxhojnë më...

VETURA QË FLUTURON

Inxhinieri sllovak Stefan Klein ka dizajnuar veturën që fluturon dhe të cilës ia ka lënë emrin Aeromobil. Ai shpreson se makina që ai zbuloi do...

Si t’i parandaloni vjedhjet në veturë?

Çdonjëri e din se vjedhja është një akt i shëmtuar, mirëpo kjo nuk është parandalim për ata që e kanë shndërruar në zakon ose...

Vetura që i kaloi afër 5 milion kilometra

Volvo P18000 kupe, me pronar Irv Gordon tashmë është një legjendë. E certifikuar nga Libri i Ginisit për rekordet botërore si vetura me km...

Si ndizet vetura me të shtyer?

Ka një moment në jetën tuaj, kur ju do të përfundoni me një veturë që nuk do të ndizet. Menyra e mirë është të...

Ja çfar ndikimi kanë gomat e dimër në rrugë me borë

Nëse pyesni se çfarë ndikimi kanë gomat e dimër në rrugë me borë, atëherë video e bashkangjitur ju tregon më së miri. Në këtë video,...

10 fakte që nuk i dini për Ferrari

Enzo Ferrari, themeluesi i një prej emrave më të njohur në industrinë e automobilizmit e nisi karrierën si pilot i garave të shpejtësisë në...

Sa do të jenë pagesat për autostradën “Rruga e Kombit”?

Tarifat e rruges se Kombit për të gjitha llojet e makinave Zbatimi i tarifave Në draft sugjerohet që të tarifohen 9 rrugë, ku për zbatim të...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...