Vetura që i kaloi afër 5 milion kilometra

Volvo P18000 kupe, me pronar Irv Gordon tashmë është një legjendë. E certifikuar nga Libri i Ginisit për rekordet botërore si vetura me km...

10 veturat që harxhojnë më së paku

Një gjë tashmë dihet -- nuk ka shqipëtarë që i harxhon vetura shumë naftë/benizinë! Por, cilat janë në të vërtetë veturat që harxhojnë më...

Si t’i parandaloni vjedhjet në veturë?

Çdonjëri e din se vjedhja është një akt i shëmtuar, mirëpo kjo nuk është parandalim për ata që e kanë shndërruar në zakon ose...

Sa do të jenë pagesat për autostradën “Rruga e Kombit”?

Tarifat e rruges se Kombit për të gjitha llojet e makinave Zbatimi i tarifave Në draft sugjerohet që të tarifohen 9 rrugë, ku për zbatim të...

Këshilla për të blerë një makinë të përdorur

Nëse keni vendosur të blini një makinë të përdorur, keni marrë një vendim të mençur. Mund të gjeni një makinë pothuajse aq të mirë...

VETURA QË FLUTURON

Inxhinieri sllovak Stefan Klein ka dizajnuar veturën që fluturon dhe të cilës ia ka lënë emrin Aeromobil. Ai shpreson se makina që ai zbuloi do...

Kamioni i Volvos që shpenzon pak dhe i pa zhurmshëm në qytet

Kur është fjala për kamionët, mendimi i parë na shkon tek Volvo. Pas kamionit të saj të shpejtë, tani është koha të shikojmë të...

Si ndezet vetura në mëngjesin e ftohtë?

Nese temperatura bie nen zero gjate nates, ju mund te hasni ne veshtiresi ta ndizni makinen tuaj. Nese jetoni ne vende ku gjate dimrit...

10 fakte që nuk i dini për Ferrari

Enzo Ferrari, themeluesi i një prej emrave më të njohur në industrinë e automobilizmit e nisi karrierën si pilot i garave të shpejtësisë në...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...