Ky është futbollisti i vitit në Angli

Adam Lallana është lojtari më i mirë i vitit 2016, i zgjedhur nga votat klubit të tifozëve anglezë me 39% të votave, duke lënë...

“Ajo ishte në një pellg gjaku, ulërinte nga dhimbjet”

Gruaja e trajnerit dhe ish-lojtarit britanik, Harry Redknapp mbeti e plagosur rëndë pasi e tërhoqi zvarrë i shoqi me ‘Range Rover’. Dëshmitarët thanë se ishte...

Katër lojtarët e mëdhenj që nuk e kanë fituar Ligën e Kampionëve asnjëherë (Foto)

Liga e Kampionëve është gara më e madhe evropiane për klube dhe ajo është ëndrra e çdo lojtari dhe klubi. Ky trofe cilësohet si më...

Vdes presidenti i klubit Gençlerbirliği, kishte prejardhje nga Kosova

Ilhan Cavcav, presidenti i klubit turk, Gençlerbirliği, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ai ishte president i klubit për 39 vite me radhë Futbollit...

Dortmundi e kërkon me ngulm Bersant Celinën

I riu i Manchester Cityt, kosovari Bersant Celina ka tërhequr vëmendjen e gjigantit gjerman, Dortmund, shkruan gazeta britanike “The Sun”. Lajmin e botuar në “The...

Krerët e federatave të futbollit të Kroacisë dhe të Kosovës, Shuker dhe Vokkri takohen...

Fadil Vokrri, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Davor Shuker, kryetari i Federatës së Futbollit të Kroacisë (HNS), janë takuar sot...

Alexis Sanchez bëhet me skuadër të re

Zhvillime të mëdha pritet të ndodhin gjatë afatit kalimtar të verës. Një nga emrat më të mëdhenj që mund të ndërrojë skuadër gjatë këtij afati,...

Super ndeshja 30 milionëshe, Joshua – Klitschko

Super ndeshja 30 milionëshe ndërmjet kampionit të botës në kategorinë IBF, Anthony Joshuas dhe ish-numrit një të botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschkos...

Silva: Milani na ka mësuar si mposhtet Barca

Mbrojtësi i Paris Saint-Germainit, Thiago Silva, mendon se Milani u ka treguar të gjithëve se duhet mposhtur Barcelona. Rossonerët realizuan fitore befasuese ndaj Blaugranëve...

E tmerrshme: Shaw thyen këmben

Luka Shaw ka thyer këmbën gjatë ndeshjes mes PSV-s dhe Manchester Unitedit. Manchester United ka marrë një lajm të keq. Luka Shaw ka thyer këmbën...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...