Muaji Muharrem dhe vlera e tij

Sedat ef.Islami   Falënderimi i takon All-llahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe ndihmë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga All-llahu prej të këqijave të vetvetes...

10 kryetarët më të këqij në historinë e Shteteve të Bashkuara

Bazuar në renditje të shumta gjatë viteve, këta njerëz janë parë në dritat e pahijshme herë pas here. Gjatë gjithë historisë së saj, Shtetet e...

Vajza nga Egjipti që shpiku shndërrimin e mbeturinave plastike në bioderivate

Gjashtëmbëdhjetë vjeçarja Azza Abdel Hamid Faiad nga Shkolla e Gjuhës Zahran në qytetin e Aleksandrisë, në Egjipt fitoi çmimin  Evropian "European Fusion Development Agreement",...

RIDEFINIMI I KUFIJVE SI “PLAN B”

Idetë për ndarje dhe shkëmbim territoresh midis Kosovës dhe Serbisë sa vijnë e shtohen në prag të dialogut të paralajmëruar në nivele të larta...

Cilat ishin ushqimet e preferuara të Pejgamberit (alejhi selam)?

A e keni ditur se ushqimet më të preferuara të Muhamedit a.s. kanë qenë: “supa, kungulli, buka e elbit, mjaltë dhe besoni apo jo,...

Ushtari i Malit duke shpëtuar 'zotërinë' e tij të bardhë që as Fanta-n nuk...

Ushtari i Malit duke shpëtuar 'zotërinë' e tij të bardhë që as Fanta-n nuk e heq nga dora... Mjerimi i muslimanëve të Malit...

Çfarë ishte operacioni Barbarossa

Operacioni Barbarossa ishte emri i koduar që i ishte dhënë pushtimit nazist të Bashkimit Sovjetik gjatë Luftës së Dytë Botërore. Më 22 qershor 1941,...

Kujto këto gjëra gjatë marrjes së pagës

Kur vjen koha për të marrë rrogën, më vijnë ndër mend disa gjëra, të cilat mendoj se janë të rëndësishme:  1- Rroga është e...

A ke besuar ndonjëherë ???

A ke besuar ndonjëherë ??? A ke besuar ndonjehere siç besoj nëna e Musait? Në kohën kur Faraoni kishte vendosur ti vriste të gjithë fëmijët...

A e dini çfarë tha Salazari në një konferencë për shtyp?

Salazari në një koferencë për shtyp thotë: Rreziku i vërtetë që i kanoset krishterimit vjen nga muslimanët të cilët do ta arrijnë të ndërrojnë rendin...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...