Saturday, May 21, 2022

Shokuese:Tinejxheri vret nënën e tij,në bazë të skenave filmike

0
Tinejxheri 15 vjeçar Daniel Bertlam duke kopjuar detale nga skenat e TV serisë britaneze “Coronation Street”, ka vrarë nënën e vet në mënyre bizare...

Arrestohet për krim deputeti rumun

0
Policia e Bukureshtit ka arrestuar të mërkurën një deputet, i cili është akuzuar për lidhje me krimin e organizuar. Fletarresti i tij u...

Iran: Bisedimet atomike vazhdojnë më 13 prill

0
Ministri i jashtëm i Iranit, Ali Akbar Salehi, thotë se bisedimet e ndërprera për më tepër se një vit, ndërmjet Iranit dhe fuqive botërore,...

Muslimanët në zgjedhjet amerikane kanë një rol jetik

0
Me afrimin e zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, myslimanët e disa shteteve atje, po mundohen të kenë një rol aktiv duke u bashkuar dhe votuar...