Tuesday, July 5, 2022

Paralajmërohet ngritja e çmimit të naftës në Kosovë

0
Çmimet e derivateve të naftës në Kosovë pritet të kenë ngritje si pasojë e një trendi të çmimeve në gjitha tregjet botërore. Edhe pse tani...

AAK: Jemi të gatshëm për zgjedhje që nga nesër

0
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi ka thënë se për momentin koalicioni qeverisës është duke funksionuar mirë, por AAK është...

Këto do të jenë temperaturat për sot

0
Gjatë ditës së sotme përsëri pritet që të jetë moti me diell gjatë ditës. Sipas parashikimeve, temperatura më e lartë do të jetë +12 gradë...

VUÇIQ: Po presim edhe pak

0
Do të presim edhe një kohë, e më pas duhet të ulemi dhe të shohim se çfarë më tutje, ka thënë presidenti i Serbisë...

“Kosova e Re” dyfishon çmimin e energjisë dhe çon Kosovën në bankrotim

0
Balkan Green Foundation (BGF) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) përmes një analize kanë ngritur alarmin për pasojat që do të ketë për ekonominë...

Mustafa: Ai që bën korrigjim me kufij, të merret me mexhat e veta

0
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se për partinë e tij, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm. Sipas tij, hapja e dialogut për kufijtë...

Ministri i Shëndetësisë: Ligji për sigurimet shëndetësore do të miratohet këtë vit

0
Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për sigurimet shëndetësore. Ministri Ismaili bëri të ditur se...

Maliqi: Taksa hiqet javën e ardhshme

0
Kalkulimet e kryeministrit Haradinaj me taksën janë me gjasë për interesa personale, edhe pse nga pozita që ka, mund të pretendojë se po e...

Skender Çoçaj zgjidhet kryesuesi i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

0
Me 6 vota pro, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) ka zgjedhur gjykatësin Skender Çoçaj për kryesues të ri të saj. Në garë për kryesues të...

Një lajm i mirë për ata që kërkojnë punë

0
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka dhënë një lajm të mirë për punëkërkuesit. Ministria që ai drejton së bashku me Agjencinë e...