Tuesday, March 21, 2023

Trajkoviq: Vuçiq po përgatitet për likuidime të tjera

0
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e Lëvizjes Evropiane të serbëve në Kosovë, Rada Trajkoviq, ka vlerësuar se kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq,...

Vuçiq marrëveshja me Kosovën: Do të jetë më keq se ferri

0
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është koha për të arritur një marrëveshje me Kosovën, por vlerëson se do të jetë jashtëzakonisht e...

Rama: As dorëheqje e as zgjedhje

0
Nuk po ndodh asgjë. Përveç një krize të thellë të opozitës që nuk është në gjendje të sfidojë politikisht qeverinë. Kjo pakicë është më e...

Paralajmërohet ngritja e çmimit të naftës në Kosovë

0
Çmimet e derivateve të naftës në Kosovë pritet të kenë ngritje si pasojë e një trendi të çmimeve në gjitha tregjet botërore. Edhe pse tani...

AAK: Jemi të gatshëm për zgjedhje që nga nesër

0
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi ka thënë se për momentin koalicioni qeverisës është duke funksionuar mirë, por AAK është...

Qentë marrin vëmendjen gjatë tubimit të Vuçiqit!

0
Në rrjetet sociale është duke bërë xhiron e botës, një fotografi ku shihen dy qenë duke bërë veprime të pahijshme, gjatë një fjalimi të...

Këto do të jenë temperaturat për sot

0
Gjatë ditës së sotme përsëri pritet që të jetë moti me diell gjatë ditës. Sipas parashikimeve, temperatura më e lartë do të jetë +12 gradë...

VUÇIQ: Po presim edhe pak

0
Do të presim edhe një kohë, e më pas duhet të ulemi dhe të shohim se çfarë më tutje, ka thënë presidenti i Serbisë...

“Kosova e Re” dyfishon çmimin e energjisë dhe çon Kosovën në bankrotim

0
Balkan Green Foundation (BGF) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) përmes një analize kanë ngritur alarmin për pasojat që do të ketë për ekonominë...

Mustafa: Ai që bën korrigjim me kufij, të merret me mexhat e veta

0
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se për partinë e tij, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm. Sipas tij, hapja e dialogut për kufijtë...