O Allah mos na dëno – 19 vjeçarja nga Mateçi i Likovës lind foshnjen...

Nëntëmbëdhjetë vjeçarja A.M. banore e fshatit Mateç mbrëmë është pranuar në repartin gjinekologjik në Kumanovë me gjakderdhje të madhe, pasi që një ditë më...

Po vjen TV SHENJA, Islamofobat në panikë

Eterit medial në Maqedoni po i shtohet edhe një televizion nacional. Bëhet fjalë për Televizionin SHENJA. Njohësit flasin për një koncept të ri medial,...

Shkupi: qyteti që shndërrohet në “Mekën” e Ballkanit kur vjen Ramazani

Ka ca qytetet që kur vjen Ramazani, se ç’u bie një tjetër lloj nuri, a lezeti siç i thonë. Dhe ndodh që kur bën...

Skandal: Bardhyl Mahmuti synetin e Pejgamberit (alejhi selam) e fyen dhe e quan LESH!

“Dallon mjekra prej leshit! Të dashur miq, Mjekër kanë mbajtur edhe Skënderbeu, Ali Pashë Tepelena, Naim e Abdyl Frashëri, Çerçiz Topulli e Mihal Grameno, Mulla Idriz...

Imami nga Shkupi Bekir Halimi i kundërpërgjigjet Bardhyl Mahmutit

Shkup, 15 shtator – Imami nga Shkupi, Bekir Halimi ka reaguar ndaj deklaratës së fundit të politikanit, Bardhyl Mahmuti ku në një moment synetin...

Ja çfarë thotë ky banor i Hasanbegut pas vërshimeve

Rexh Hotla nga Hasanbegu është njëri nga personat e prekur nga vërshimet që goditën disa pjesë të Shkupit, ku patë viktima në njërëz që...

Heroi i refugjatëve

Edhe pse në moshë, ai është plotë energji. Aktivisit i palodhur në mesin e aktivistëve të shoqatës "NUN". Tregojnë aktivisitët tjerë se ai është...

Refugjatja ka tentuar të vetëdigjet në Idomeni

Një refugjatë ka tentuar që të vetëdigjet në rajonin e pikës kufitare greko-maqedonase, Idomeni, njofton agjencia ANA-MPA, transmeton Portalb. Agjencia ka lajmëruar se gruaja me...

Ushtari i UÇK-së: Jemi në gjendje të japim gjakun për Turqinë

Ish luftëtari i UÇK-së, Bekim Keça në një proncim pët TvGlobi në Gostivar ka thënë se është në gjendje të derdh gjak për Turqinë...

Ja çfarë postoi gazetari Muhamed Zekiri (FOTO)

Gazetari i njohur Muhamed Zekiri në rrjetin social ka postuar një thënie nga Sejjid Kutub ku ka thënë: "Nëse në një vend janë të fortë...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...