Rasti “monstra” nga fillimi deri në fund (video)

Si rrodhën ngjarjet gjatë këtyre viteve, si u realizua aksioni i koduar “Monstra”?Si u arrestuan dhe etiketuan gratë dhe nënat shqiptare? Si u realizua procesi gjyqësor? Si u dënuan gjashtë shqiptarë me burg të përjetshëm pa asnjë provë, vetëm në bazë të një dëshmitari të mbrojtur? Çfarë tha ish ministrja e Punëve të Brendshme GordanaJankullovska dhe ish prokuroria GordanaGeshkovska? Të gjitha këto mund t’i ndiqni në retron e mëposhtme të emisionit “Studio e Hapur” në TV SHENJA.

https://www.youtube.com/watch?v=eI6f7_zRbaw

Artikulli paraprakRrëfimi prekës i Haki Azirit, Si është planifikuar skenari për ta vrarë atë! Video
Artikulli vijuesDeputetja e VV thotë se në 2003 është ngritur aktakuzë ndaj Veselit, për vrasjen e Komandant Drinit