Tuesday, July 5, 2022

Ish-shefi i shërbimit sekret maqedonas në prokurori

0
Prokuroria Speciale Publike në Maqedoni ka marrë në pyetje Ish-Shefi e shërbimit sekret maqedonas për rastin "Tortura". Vetëm pas dy orësh në hapësirat e...

Pas debatit, BESA dhe PPD-ja me qëndrime të përbashkëta

0
Tetovë, 29 gusht - Duke parë rëndësinë e konceptit të reformës zgjedhore, që është e aktualizuar në bazë të Marrëveshjes së Përzhinos, si dhe...

“Do të hetohet si dhe ç’ka është ndërtuar në projektin ‘Shkupi 2014′”

0
“Komuna Qendër po bën revizion komplet dhe kontrolle në disa objekte dhe përmendore nga projekti “Shkupi 2014”, para se gjithash “Nënë Tereza”, “Shtëpia e...

Han: Duhet që të gjejmë zgjidhje për krizën e refugjatëve në Maqedoni

0
Një ekip nga Komisioni evropian së bashku me ekspert nga Maqedonia nga e hëna do të vlerësojnë nevojat e resurseve njerëzore dhe ndihmës financiare...

MPJ-­ja ka dërguar notë në Zyrën greke për lidhje në Shkup

0
Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë ka dërguar notë në Zyrën për lidhje të Greqisë në Shkup, si përgjigje ndaj protestës...

Kampistët e BDI tek gurthemeli kryqit në Butel (FOTO)

0
Nën tingujt e muzikës, pranë zjarreve të ndezura, telefonat në duar, kjo është fotografia e kampistëve protestues të BDI-së, që prej mbrëmë po qëndrojnë...

Ja cila do të ishte protesta më e sinqertë e BDI-së!

0
Protesta e BDI-së është absurde, joreale dhe iracionale. Vendimi i këtillë flet se raportet brenda koalicionit qeverisës nuk janë të sinqerta dhe mbështeten mbi...

Sedat Rushidi: Shoqata NUN do të vazhdon me aktivitetin humanitare në Hasanbeg

0
Përfaqësuesi për media i Shoqatës NUN Sedat Rushidi në një prononcim për mediat u shpreh rreth aktiviteteve të Shoqatës NUN në lagjen e Hasanbegut e...

Ministri i Mbrojtjes Jolevski, në vizitë zyrtare në SHBA

0
Ministri i Mbrojtjes, Zoran Jolevski, shefi i shtabit të Armatës së RM-së, gjeneral-nënkolonel Metodij Veliçkovski dhe delegacioni nga Ministria e Mbrojtjes dhe Armata nga...

Protestuesit rikthehen përpara selisë së VMRO-DPMNE-së

0
Qytetarët e pakënaqur në lidhje me vendimin e presidentit Ivanov për amnistimin e politikanëve që janë nën hetim, janë rikthyer përsëri përpara selisë së...