Trajkoviq: Vuçiq po përgatitet për likuidime të tjera

0
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e Lëvizjes Evropiane të serbëve në Kosovë, Rada Trajkoviq, ka vlerësuar se kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq,...

Arrestohen 20 të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë në Maqedoni (VIDEO)

0
Shkup, Njësitë speciale të Policisë së Maqedonisë kanë arrestuar më shumë se 20 të dyshuar lidhur me vrasjen e pesëfishtë në fshatin Smillkovcë, në...

Aksident në Shkodër, vdesin 2 të rinj

0
2 të rinj humbën jetën në një aksident tragjik në Shkodër. Ngjarja ndodhi rreth ores 06.30 ne aksin rrugor Stom Golem – Shkodër në...

Fatos Lubonja: Edi Rama tashmë ka marrë rolin e babait të kosovarëve

0
Fatos Lubonja në një shkrimin të tij të sotshëm, akuzon kryeministrin Rama se tashmë ka nisur të përdorë një gjuhë të trefishtë për shqiptarët...

VIDEO: Organizimi i Haxhit, BFI me raport financiar

0
Sekretari i përgjithshëm i Bashkësise Fetare Islame të Maqedonisë, Irsal ef. Jakupi është prononcuar rreth organizimit të HAXHIT për vitin 2015, i cili po...

Të burgosurit në kampet e përqendrimit në Serbi: Vazhdimisht të uritur, vdisnin nga torturat

0
Në kampet Shljivovica, Mitrovo Polje dhe Mitrovica e Sremit, janë regjistruar dhjetëra raste të torturës dhe trajtimit çnjerëzor të policëve serbë mbi burrat dhe...

Tërmeti dridh Malin e Zi,Prishtinën dhe Tiranën

0
Një tërmet sapo u ndie në Prishtinë. Tërmeti ndodhi rreth orës 11:47. Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmik i Kosovës ka bërë me dije për Telegrafin...

“Blic” Putin e ka gati njohjen e Kosovës, nis ftohja Moskë-Beograd

0
Blic vazhdon më tej se “Rusia gjithmonë Serbinë e ka shfrytëzuar si trampolinë të përshtatshme për realizimin e interesave të saj gjeopolitike. Serbinë mē...

Sistemi shëndetësor i Maqedonisë është në vendin e 22-të

0
Sistemi shëndetësor i Maqedonisë është i ranguar në vendin e 22-të në listën e sistemeve shëndetësore evropiane për vitin 2017. Në listën që e ka...

“S’do i harroj britmat e tyre deri ditën e varrit”

0
Ngjarja e rëndë që ndodhi në Maqedoni ka prekur çdo njeri, pasi brenda natës humbën jetën nëna dhe katër fëmijët e saj. Zjarri i...