Ish – kryetari i Kroacisë: Vuçiq ka qenë nxitës i luftës

0
Ish – kryetari i Kroacisë Ivo Josipoviq ka thënë se kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq do të duhej të vendoste lule për viktimat civile...

Aeroplani Shtutgard-Prishtinë merr flakë

0
Aeroplani i linjes Shtuttgard-Prishtinë që kishte brenda plot kosovarë ka marrë flakë gjatë fluturimit. Më pas është ndaluar në Slloveni. Sipas raportimeve, lëndime ka marrë vetëm...

Vetëdorëzohet ‘Eskobari i Ballkanit’

0
Klement Balili më në fund ka vendosur të dorëzohet. Burime për Top Channel bëjnë me dije, se Balili I njohur si “Eskobari i Ballkanit”...

Shahini: Ministritë do të financojnë universitetet

0
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi në studion e Top Talk se ministritë kanë vendosur që të financojnë universitetet për kërkime shkencore. “Do të rritet...

Aksident në Shkodër, vdesin 2 të rinj

0
2 të rinj humbën jetën në një aksident tragjik në Shkodër. Ngjarja ndodhi rreth ores 06.30 ne aksin rrugor Stom Golem – Shkodër në...

Tentativё pёr puҫ apo luftё brutale pёr pushtet nё Maqedoni?

0
Nё Maqedoni hkallёzohet kriza nё politikёn e brendshme mes qeverisё dhe opozitёs. Qeveria akuzon opozitёn pёr plane pёr njё grusht shteti. Ndёrsa opozita akuzon...

Universiteti “Kirili dhe Metodi” injoron studentët shqiptarë

0
Shkup, 30 gusht - Në prag të regjistrimeve, Universiteti “Kiril dhe Metodi nuk ofron asnjë material në gjuhën shqipe. Edhe pse është universitet shtetëror...

Pas debatit, BESA dhe PPD-ja me qëndrime të përbashkëta

0
Tetovë, 29 gusht - Duke parë rëndësinë e konceptit të reformës zgjedhore, që është e aktualizuar në bazë të Marrëveshjes së Përzhinos, si dhe...

Han: Duhet që të gjejmë zgjidhje për krizën e refugjatëve në Maqedoni

0
Një ekip nga Komisioni evropian së bashku me ekspert nga Maqedonia nga e hëna do të vlerësojnë nevojat e resurseve njerëzore dhe ndihmës financiare...

Antari i grupit të Kumanovës kërkon të luftojë kundër DAESHI-it

0
- Ish ushtari i UÇK-së, Val Zeka (Valdet Zekaj), i cili gjendet në burgun e Prilepit për shkak të rastit të Kumanovës, përmes një...