Rregulla “20-20-20” ilaçi më i mirë për të ruajtur sytë

Ndonëse jo me një shifër të saktë, edhe në vendin tonë po rritet çdo ditë e më shumë numri i personave të cilët punën...

Mbi 250 infermierë kosovarë do të punësohen në spitalet e Gjermanisë

Qeap-Heimerer”, në bashkëpunim me “WBS Expert Solutions” nga Gjermania, sot inauguruan programin Gjermano-Kosovar për Arsim dhe Karrierë, i cili mundëson punësimin e mbi 250...

Biskota me fëstëkë

Super të shijshme, biskotat e përgatitura me fruta të thatë dhe krem çokollate të bardhë. Përbërësit: ▪ 100 gr miell ▪ 100 gr gjalpë ▪ 100 gr çokollatë...

Ora diellore : Ushqimet anti-trishtim

Ndryshimi i ores diellore eshte si te zhytesh ne erresire dhe ne grine e dimrit. Idea eshte e merzitshme, ashtu sikurse largoheni nga zyra...

Tortë me puding

Përbërësit e kësaj recete :4 puding vanilje400 gr arra400 gr kokos400 gr biskota të bluara1 margarinë1.5 kg qumësht12 lugë (gjelle) sheqer200 gr çokollatë Përgatitja:Pasi...

Udhëzues për pacientët me kancer të mëlçisë

Mëlçia kryen shumë funksione, filtron gjakun dhe shpërbën ushqimin. Është një nga organet më të mëdha dhe më të rëndësishme të organizmit. Kur keni...

8 SHKAQE QË ÇLIROJNË NGA ZEMËRNGUSHTËSIA

   Falënderimet i takojnë Allahut ndërsa përshëndetjet qofshin mbi të dërguarin e Tij, Muhammed Mustafanë, familjen, shokët dhe të gjithë pasuesit e tij gjer...

Krem pite

Kjo është një recete e ëmbël dhe është një torte në formë të kulaqit katror   Përbërësit    6 vezë  1 margarin  6 luge sheqer  2 pudinga vanilje  10 luge nisheste  1...

Lënia e duhanit, ja disa mënyra të natyrshme

Për te lënë duhanin nevojitet shumë vullnet, por në ndihmë mund të na vijnë edhe disa sjellje, apo zgjedhje tonat, të cilat na e...

A duhet ta pastroni pulën përpara gatimit?

Sipas një studimi të Universitetit Drexel, kur ju lani pulën, bakteret shpërndahen kudo përreth jush. Të gjithë e dimë që pula e pagatuar përmban në...

Na ndiqni

166,372NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë...

Ish shef i misionit amerikan në Kosovë: mungesa e vëmendjes amerikane u ka dhënë mundësi lobistëve që ka punësuar Beogradi, që të ndikojnë në...

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...