Keni akne në fytyrë? Ato janë shenja që ju vuani nga këto sëmundje:

Gjithnjë e kemi ditur që aknet në zonën e mjekrës para ciklit menstrual, tregojnë ç’rregullimin e ekuilibrit hormonal. Në fakt çdo zonë e fytyrës...

Si duhet trajtuar temperatura tek fëmijët? Ja disa këshilla…

Temperatura është një shenjë e zakonshme e sëmundjes, por ajo nuk është domosdoshmërisht diçka e keqe.   Në fakt, temperatura duket të luajë një...

“Cigarja heq stresin”, një gënjeshtër e madhe

Cigarja nuk është “rrugë shpëtimi” për ato të cilët e pinë nga stresi. Sipas rezultateve të një studimi të realizuar nga shkencëtarët e Universiteteve...

Pirja pasive e duhanit shkakton sëmundje mendore

Është provuar ekzistenca e ndërlidhurisë mes sëmundjeve mendore dhe pirjes pasive të duhanit. Ky zbulim është bërë nga një grup studiuesish kinezë dhe britanikë,...

Si të ballafaqohemi me motin e ndryshueshëm

Para vetëm disa ditësh kemi pasur motin kur na nevojitej palltoja e shiut, ndërsa tani na vjen ngrohtë me pallton e trashë dimërore. Si...

Kosovë, shtohet numri i personave me epilepsi

Të dhënat e fundit, ndonëse ende jopërfundimtare, tregojnë për shtimin e numrit të personave që vuajnë nga sëmundja e epilepsisë. Gjatë ditës, Klinikën Neurologjike...

Mjaltë me mollë përzierja ideale për të fituar energji

Për të pasur një shëndet të mirë është e rëndësishme që të përdorni sa më shumë receta natyrale. Një ndër to është dhe mjalti....

Portokalli i pasur me shumë vitamina

Portokalli është i pasur me Vitamina A, B, C, P, me kripëra kalciumi, fosfori etj. Lëngu i portokallit, i konsumuar me ose pa sheqer,...

Sa duhet të hamë?!

Të dashur lexues, familjarë, të afërmit dhe miqtë organizojnë dreka dhe darak të ndryshme në atmosferat e gëzueshme për ta, në situata të tilla njerëzit...

Gjeniu 16 vjeçar krijon test për kancerin e pankreasit

Jack Andraka krijoi një analizë të thjeshtë që mund të zbulojë kancerin pankreatik në fazën e hershme të zhvillimit. Kanceri pankreatik është një nga...

Na ndiqni

169,404NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...