Pse i Dërguari i Allahut salAllahu alejhi we selam ndaloi mbajtjen e qenve në...

Transmetohet nga ibni Omeri që ka thënë se kam dëgjuar Pejgamberin salAllahu alejhi we selem duke thënë: "Kush mban qen pos atij të...

Mjekësia profetike: Ja pse u ndalua fryerja në ushqimin e nxehtë

Kjo është një praktikë e zakonshme të cilën e përdorin shumë njerëz, e sidomos fëmijët. Ne e dimë se i Dërguari i Allahut s.a.v.s....

Nëse hani këtë mëngjes çdo ditë do të humbisni kile shumë shpejt!

Ne të gjithë e dimë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, veçanërisht në qoftë se doni të ulni peshën. Një studim i...

Si i shëronte dhimbjet e fytit Profeti Muhammed

Si i shëronte dhimbjet e fytit Profeti Muhammed Në dy Sahih-ët shënohet se Pejgamberi alejhi selam ka thënë: “Me të vërtetë, mjekimi më i mirë...

Si ta zbuloni nëse keni çekuilibër hormonal

Hormonet janë substanca kimike që rregullojnë një shumëllojshmëri të fiziologjisë dhe të sjelljes, duke përfshirë tretjen, metabolizmin, frymëmarrjen, funksionin e indeve, perceptimit ndijor, sekretimin,...

Ushqimi që duhet përdorur gjatë menstruacioneve

Gjatë menstruacioneve kemi humbje të gjakut d.m .th. oksigjenim më të paktë të qelizave të trupit. Cikli menstrual rrjedh nga brendësia e mitrës dhe...

Shëroni ulcerat aftoze në buzë brenda pak minutave në mënyrë natyrale

“Plagët e trëndafilit” janë problem i zakonshëm oral. Ndryshe të njohura edhe si ulcerat aftoze, ato shkaktojnë edhe dhimbje. Shfaqen kudo brenda gojës, por zakonisht...

Lija e ujit (lija e qenit), si t’i ruajmë fëmijët nga ajo

Një fëmijë me linë e dhenve të njohur në popull edhe me emra të tjerë si  “Lija e ujit” apo ”Lija e qenit” (variçelë) mund...

Çfarë dobie ka Qimnoni për shëndetin, ky frut me këtë emër provokues

Qimnoni (lat. Fructus cumini). Qimnoni, atdheu i të cilit është Mesdheu lindor dhe Lindja e Mesme, lulëzon mes muajit maj dhe qershor dhe çelë...

Lidhja e fshehtë mes kancerit dhe mykut candida

Kanceri dhe myku candida janë të lidhur ngushtë me njëri-tjetrin. Ka disa mjekë që thonë se Candida shkakton kancer, ndërsa disa të tjerë thonë...

Na ndiqni

166,487NdjekësPëlqe
0NdjekësNdjek
33NdjekësNdjek
3NdjekësNdjek
0PëlqimePëlqe
0AbonuesAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tabela e shkurtimeve te fjalorët e shqipes

Tabela e shkurtimeve është listë në një fletë të fjalorëve që jep shpjegime për shkurtimet e fjalëve dhe shenjave të përdorura në atë fjalorë....

Pamje nga aksioni i Policisë së Kosovës në Zubin Potok

Aksioni i filluar në mëngjesin e ditës së sotme në Veri të Kosovës po vazhdon. Në hyrje të Zubin Potokut Policia e Kosovës ka...

Rritet numri i policëve të plagosur – i pesti duke u trajtuar

Është rritur numri i policëve të plagosur në aksionin e policisë në Veri të vendit.Numri deri tani ka shkuar në pesë. Rastin për klankosova.tv e...