Pse qajmë kur qerojmë qepë?

0
Disa njerëz qajnë kur prejnë qepë,kjo  për shkak të prishjes së qelizave të qepëve dhe lirimin e mëvonshëm të faktorit lachrymatory (LF). Qepa është një...

Si të bëni brum për pica (Video)

0
Hapi 1: Shkrini tharmin Shkrijeni tharmin dhe mjaltin në ujë të nxehtë dhe vendoseni mënjanë tasin. Hapi 2: Përziejeni brumin Kombinoje miellin dhe kripën në tasin e...

Aloe Vera – Gjashtë dobitë shëndetësore

0
Aloe vera është një bimë mjekësore e cila përdoret prej mijëra vitesh. Njihet për trajtimin e lëndimeve të lëkurës, por ka edhe disa efekte...

Vendet që pijnë më shumë qumësht

0
Finlanda ka konsumin më të lartë të qumështit për kokë banori. Qumështi merret nga gjëndrat e qumështit të gjitarëve. Fjala qumësht rrjedh nga fjala e...

Si ta paketoni valixhen në menyrën e duhur (Video)

0
Nëse ndonjëherë keni pasur probleme në mbylljen e valixheve, videoja jonë do t'ju tregojë se si mund të bëni maksimumin nga çdo centimetër -...

Si ti paketoni teshat për udhëtim (Video)

0
Kur udhëtojmë, është e rëndësishme që teshat të pakohen në mënyrë efikase, të organizuar dhe të zgjuar. Unë tregoj një metodë për të rrokullisur...

Ja si mundë ta bëni një aparat për Coca Cola,Fanta dhe Sprite në kushte...

0
Si të bëni aparat për 3 pije të ndryshme  në shtëpi. Në rastin tim, është Coca-Cola, Fanta dhe Sprite por ju mund të përdorni...

8 Gjërat që do të ndodhin me trupin tuaj nëse filloni të hani mjaltë...

0
Ne jemi gjithmonë duke u përpjekur për të gjetur produktin e përsosur që mund të bëhet një pilulë magjike për trupin tonë, ndërsa gjithashtu...

Mënyra më e shpejtë për të hequr kockat e peshqve dhe lëkurën (Video)

0
Mënyra më e shpejtë për të hequr kockat e peshqve dhe lëkurën! /Kumti.com